شعب

استاندارد ASTM F2388-21 ایمنی برای محصولات تعویض نوزاد برای مصارف خانگی

استاندارد ASTM F2388-21 که توسط انجمن آزمایش و مواد آمریکا (ASTM) ایجاد شده است به ایمنی محصولاتی برای تعویض نوزاد برای مصرف کننده مانند  میز تعویض و پوشک نوزاد و لباس و … می پردازد. که هر کدام از این لوازم باید دارای استاندارد و ایمنی لازم باشند. این استاندارد، مشخصات ایمنی از قبیل الزامات عملکرد، روش های آزمایش و الزامات برچسب گذاری را برای ترویج استفاده ایمن از میزهای تعویض نوزاد و سایر لوازم جانبی تعویضی دیگر مثل پوشک و مای بی بی را پوشش می دهد.
کشش و یکپارچگی سازه و پایداری آن باید برای برآوردن الزامات تجویز شده آزمایش شوند. هر میز تعویض یا پد تعویض کانتوری که به طور جداگانه فروخته می شود و بسته های خرده فروشی آن باید به طور واضح و خوانا علامت گذاری یا برچسب گذاری شوند تا مواردی مانند نام و محل کسب و کار، شهر و آدرس پستی و شماره تلفن تولید کننده و توزیع کننده را نشان دهند. البته ذکر تاریخ تولید و انقضا محصولات نیز باید عنوان شود. دستورالعمل ها باید همراه و یا به طور دائم روی میز تعویض لباس نوزاد، واحد تعویض الحاقی و یا روی پد تعویض کانتوری متصل یا چاپ شوند و به راحتی قابل خواندن و درک باشند.

این دستورالعمل ها باید شامل اطلاعات مربوط به مونتاژ، نگهداری، تمیز کردن و استفاده از محصول باشند. این مشخصات ایمنی محصولات لازم برای مصارف خانگی کودکان تا وزن 13 کیلوگرم را پوشش می دهد. تغییر محصولات باید تمام الزامات مربوط به عملکرد و برچسب گذاری را برآورده کند. هیچ محصول متغیری که پس از تاریخ تایید این مشخصات تولید شده است چه از طریق برچسب یا سایر روش ها، انطباق با این مشخصات را نشان نمی دهد، مگر اینکه با تمام الزامات قابل اجرا موجود در اینجا، قبل و بعد از همه آزمایش ها مطابقت داشته باشد.

مقادیر بیان شده در واحدهای اینچ پوند باید به عنوان استاندارد در نظر گرفته شوند. مواردی مانند تاریخ تولید و… که در قسمت فوق بیان شد در حقیقت تبدیل های ریاضی به واحدهای SI هستند و فقط برای اطلاعات ارائه شده اند و استاندارد در نظر گرفته نمی شوند. این استاندارد، قصد ندارد به تمام نگرانی های ایمنی مربوط به استفاده از آن رسیدگی کند. این مسئولیت استفاده کننده از این استاندارد است که اقدامات ایمنی، بهداشتی و زیست محیطی مناسب را ایجاد کند؛ و قبل از استفاده، کاربرد الزامات نظارتی را تعیین کند.

 

این استاندارد بین المللی مطابق با اصول شناخته شده بین المللی در مورد استاندارد سازی تدوین شده است که در تصمیم در مورد اصول توسعه استانداردهای بین المللی، راهنماها و توصیه های صادر شده توسط کمیته موانع فنی تجارت(TBT) سازمان تجارت جهانی ایجاد شده است.

میز تعویض پوشک، وسیله ای کاربردی جهت تغییر پوشک بچه ها و نوزادان است این میز معمولاً در اتاق کودک و یا حمام و مکان های دیگر که در آنجا تعویض پوشک را انجام می دهید باید قرار داده شود. وظیفه اصلی که این میز دارد این است که یک سطح ثابت و ایمن را برای تعویض پوشک و انجام دیگر فعالیت های مرتبط با تمیزکاری و تعویض لباس را ارائه می دهد. این میزها در تمامی ابعاد و اندازه ها سطح صاف و ضد آبی دارند که با خیال راحت می‌ توانید پوشک بچه ها را روی آنها تعویض کنید.

برخی از این میزهای تعویض پوشک، همراه با سطح مخصوصی جهت قرار دادن لوازم مربوط به تغییر پوشک هستند که به راحتی می توانیم در حین کار لوازم مورد نیاز را در این جایگاه مخصوص قرار دهیم. برخی از انواع این میزها هم مجهز به کشو هستند که درون آنها می توانیم لوازم زیادی را جای دهیم و این گونه عملیات مربوط به مرتب سازی لوازم را انجام دهیم.
به طور کلی باید بیان کرد که میزهای تعویض پوشک افزون بر این که عملیات مربوط به تغییر پوشک و تمیزی کودک را برای افراد راحت تر می‌ کنند، وجود آنها سبب می شود که شما بتوانید در مکان مورد نظر، نظم و ترتیب وسایل را هم انجام دهید.

به همین خاطر این میز وسیله کاربردی برای تعویض پوشک و همینطور انجام فعالیت های مرتبط با نگهداری نوزادان، است. خوشبختانه میزهای مخصوص تعویض پوشک در اشکال و اندازه‌ های مختلفی ساخته می شوند. به همین خاطر شما می‌ توانید به راحتی مناسب ترین نوع آنها را انتخاب نمایید.

وهمانطور که قبلاً هم ذکر شد این گونه از محصولات مربوط به تعویض نوزاد از استاندارد و ایمنی بالایی برخوردار هستند؛ بنابراین سایر مصرف کنندگان می توانند با خیال راحت از آنها استفاده کنند. بدون این که نگرانی از بابت تمیزکاری پوشک داشته باشند. توجه به استانداردها و ایمنی لازم در ساخت این محصولات باعث شده است که امروزه در همه جا اهمیت فراوانی پیدا کنند و هر فردی به راحتی می تواند یکی از مناسب ترین آنها را برای کودک خود انتخاب کند.

منبع سایت ASTM

 

مقالات تخصصی

روانکارهای صنعتی چیست؟

عملکرد صحیح و دوام ماشین آلات صنعتی نیازمند توجه و نگهداری مناسب از آن‌ها است؛ یکی از اقدامات ساده اما کارآمد در نگهداری از ماشین

ادامه مطلب »