شعب

آزمایشگاه روغن‌های خام و خوراکی

آزمایشگاه روغن‌های خام و خوراکی پارس لیان با انجام آزمایش و تجزیه و تحلیل نمونه‌های مختلف انواع روغن خوراکی، در زمینه‌های کنترل و تائید کیفیت، ارزیابی ترکیبات، خواص فیزیکی و شیمایی و… مطابقت‌های لازم را با دستورالعمل‌های استاندارد ملی و جهانی ارائه می‌دهد.  
روغن‌های خام و خوراکی دایره گسترده‌ای از فرآورده‌های غذایی و بهداشتی با رنگ‌ها، طعم‌ها و ترکیب‌های مختلف را شامل می‌شوند که از آن‌ها برای پخت و پز، لوازم آرایشی و مواد شوینده، صنایع سوختی و بیودیزل و… استفاده می‌شود. به دلیل ارتباط مستقیمی که این محصولات با سلامتی انسان‌ها دارند، اطمینان از سلامت و کیفیت آن‌ها به‌عنوان یک ضرورت اخلاقی و قانونی مورد اهمیت است. در این زمینه، گزارش‌های آزمایشگاهی قابل‌اتکاترین مرجع کنترل کیفیت است و اطلاعات لازم و حقایق را به‌وسیله روش‌های علمی در مورد کیفیت روغن‌های خوراکی افشا می‌کند.  
اطمینان از ترکیب مناسب نسبت به ترکیب استاندارد هر نوع روغن خام و خوراکی، تعیین دوره مصرف، شناسایی هرگونه آلودگی، شناسایی تقلب و سایر مطابقت‌های فنی از مهم‌ترین خدمات آزمایشگاه روغن‌های خوراکی به شمار می‌آید.
روغن خوراکی دارای درجات و کیفیت‌های متفاوتی مانند روغن‌های خام، فرا بکر، تصفیه شده، سفید شده و غیره است و آزمایشگاه‌های فعال در این زمینه با استناد به روش‌های استاندارد، آزمون‌های مختلف را بر روی نمونه‌های تعیین شده از این فرآورده انجام می‌دهند. اندازه‌گیری ترکیبات، ضریب شکست، اندازه‌گیری رنگ، تعیین چگالی و… از متداول‌ترین این آزمون‌ها است که هر کدام با هدف خاصی انجام می‌شود. مطابق بودن با استاندارد در بهبود شرایط کیفی و خواص روغن‌های خوراکی خام و بازاریابی این محصولات تأثیر زیادی دارد و به طیف وسیعی از تجهیزات و دانش آزمایشگاهی نیاز دارد که تمامی آن‌ها اغلب در دسترس تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان قرار ندارد، بنابراین واحدهای مختلف آزمایشگاه روغن‌های خام و خوراکی آزمون‌های مرتبط را انجام داده و مطابقت‌های لازم را بر اساس نتایج به دست آمده، ارائه می‌دهند.  
آزمون‌های استاندارد روغن‌های خام و خوراکی در دسته‌های مختلفی شامل آزمون‌های شیمیایی، آزمون‌های فیزیکی و آزمون‌های کنترل کیفیت تقسیم‌بندی می‌شود که تمامی آن‌ها در بخش آزمایشگاه روغن‌های خوراکی پارس لیان با رعایت کلیه اصول و مقررات ایمنی و استانداردهای عمومی صورت می‌گیرد.

خدمات آزمایشگاه روغن های خام و آزمایشگاه روغن های خوراکی در پارس لیان اروند

شرکت پارس لیان اروند آزمایشگاه روغن‌های خام و خوراکی خود را با هدف کنترل کیفی محصولات صادراتی، وارداتی و
تولیدات داخلی
روغن‌های
خام و خوراکی
راه اندازی نمود. این آزمایشگاه با استفاده از تجهیزات
پیشرفته و کادر مجرب در زمینه

روغن های خام

·     
پالم
اولئین

·     
پالم سوپر
اولئین

·     
پالم استئارین

·     
هسته پالم

·     
ذرت

·     
سویا

·     
نارگیل

·     
گلرنگ

·     
کنجد

·     
آفتاب
گردان

·     
پنبه دانه

روغن های خوراکی

·     
ذرت

·     
سویا

·     
خانوار

·     
آفتاب
گردان

·     
روغن سرخ
کردنی

·     
کنجد

·     
پالم

·     
پنبه دانه

·     
کلزا

·     
هسته
انگور فعالیت می نماید.

 

اخذ گواهینامهISO/IEC 17025 با دامنه 30 آزمون تاییدی بر صحت و دقت
خدمات این آزمایشگاه است.

 
 
عنوان فارسی استانداردTest Method Titleاستاندارد ملی ایرانTest Method Numberمقدار نمونه مورد نیازدانلودمشاهده صفحه
اندازه گیری ترکیبات کربونیلدارdetermination of carbonyl compoundsISIRI 6712 Clause 5-22 لیتر( 2 شیشه 1 لیتری)دانلود
اندازه گیری اسیدیتهdetermination of acidityISIRI 6712 Clause 5-12 لیتر( 2 شیشه 1 لیتری)دانلود
اندازه گیری نقطه جوشdetermination of boiling pointINSO 12132 لیتر( 2 شیشه 1 لیتری)دانلود
ضریب شکستDetermination of refractive indexISIRI 29332 لیتر( 2 شیشه 1 لیتری)دانلود
اندازه گیری چگالیSpecific gravityISIRI 1972 لیتر( 2 شیشه 1 لیتری)دانلود
تعیین مقدار استرولها gas chromatography- Test method by capillary column composition and content of sterols determination of theISIRI 9670, ISIRI 163245/1 لیتر(حداقل 3 بطری cc500)دانلود
تعیین عدد کریسمرCrismer testISIRI 60805/1 لیتر(حداقل 3 بطری cc500)دانلود
اندازه گیری اسیدهای فرار محلول و نامحلول (رایشرت و مایسل و پولنسک)Soluble and Insoluble Volatile Acids (Reichert-Meissl and polenske values)AOAC 28.0365/1 لیتر(حداقل 3 بطری cc500)دانلود
اندازه گیری نقطه ذوب به روش لوله موئینه بازDetermination of melting point in open capillary tube European Pharmacopoeia 5.0-2.2.155/1 لیتر(حداقل 3 بطری cc500)دانلود
آزمون سرماcold testISIRI 60755/1 لیتر(حداقل 3 بطری cc500)دانلود